Wspólnota Nazaret przy parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną

p338 grudnia 2014 r. w Uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny w zielonogórskiej Konkatedrze ponad 170 osób, z czego ponad 40 osób z naszej wspólnoty, wstąpiło do Rycerstwa Niepokalanej. Z roku na rok, coraz więcej osób oddaje swoje serce i życie Niepokalanej.

Podczas tegorocznej uroczystej Mszy Św. siostra ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej przybliżyła ideę świętości życia i działań św. Maksymiliana Marii Kolbe założyciela Rycerstwa Niepokalanej, a następnie wszyscy wstępujący do Rycerstwa odmówili wspólnie Akt oddania się Niepokalanej i zostali włączeni do Rycerstwa Niepokalanej. Zdjęcia oraz reportaż telewizyjny z uroczystości można zobaczyć w Galerii.

W naszej wspólnocie w dniu dzisiejszym ok. 2/3 członków należy już do Rycerstwa Niepokalanej, którego celem jest: Starać się o nawrócenie grzeszników i tych, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa, zwłaszcza o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła, o zjednoczenie chrześcijaństwa oraz o uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.

Na zakończenie przytoczmy jeszcze słowa papieża Benedykta z 2010r. Niech będą one umocnieniem i siłą dla wszystkich nowych członków Rycerstwa.

Papież Benedykt XVI do Rycerstwa Niepokalanej
Posiadacie potężny wzór świętości, pokory i działalności apostolskiej. Kościół potrzebuje waszej pomocy, dlatego proszę was, byście nie ustawali w drodze, byście nie poddawali się zniechęceniu, idźcie z odwagą i nadzieją. Wasz charyzmat jest aktualny i potrzebny, dlatego odnawiajcie wasze zaangażowanie apostolskie i całkowite zawierzenie Maryi Niepokalanej. Niech Niepokalana i św. Maksymilian pomogą wam być gorliwymi misjonarzami miłości i Bożego miłosierdzia w świecie rozdartym nienawiścią. Módlcie się za mnie i za Kościół, który przeżywa swego rodzaju oczyszczenie. Dziękuję wam za waszą wierność Kościołowi i zapewniam was o mojej modlitwie za was. Błogosławię każdemu z was oraz osobom, z którymi macie kontakt dzięki waszemu apostolstwu.

Watykan, 16 kwietnia 2010 r.