Wspólnota Nazaret przy parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze

Wigilia Zesłania Ducha Świętego – 03.06.2017

Duch sw - krzyż„…i wyleję DUCHA mego”

Trwając na wspólnej modlitwie przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która przypada 04 czerwca 2017r. Jest to wyjątkowy czas, ponieważ w tym roku obchodzimy Złoty Jubileusz – świętujemy 50-lecie Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim.

Część z nas wybiera się na dzień Pięćdziesiątnicy do Rzymu na wspólne świętowanie Jubileuszu z naszymi braćmi i siostrami z różnych stron świata oraz z Ojcem Świętym – Papieżem Franciszkiem.

Dla wszystkich osób, które zostają w swoich domach organizujemy wspólną modlitwę i czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego, tj. 03 czerwca 2017r.

Zapraszamy wszystkich do parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w sobotę, 03 czerwca na godz. 19.00 gdzie rozpoczniemy wspólną modlitwę uwielbienia i będziemy prosić o nową moc Ducha Świętego dla nas, naszych rodzin, wspólnot, miasta, ojczyzny. Modlitwę zakończymy wspólną Eucharystią o godz. 22.30.

Niech ten szczególny wieczór będzie dla nas wyjątkowym spotkaniem w Duchu Miłości i Jedności, niech nasze serca i miejsca, w których żyjemy zostaną odnowione w Duchu Świętym, niech ten wieczór rozpocznie nowy etap naszego życia – życia w Duchu Prawdy i otwartości na Jego działanie. Niech chwała Boża będzie obecna pośród nas, a nasze wspólnoty staną się wspólnotami na wzór pierwszych wspólnot chrześcijańskich. 

Przygotujmy nasze serca na ten czas, trwając na modlitwie jak Apostołowie, poprzez nowennę do Ducha Św., którą rozpoczynamy w dniu 26.05.2017 r.

O Stworzycielu, Duchu, przyjdź,

Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg.

Niebieską łaskę zesłać racz

Sercom, co dziełem są Twych rąk.


Program czuwania:

19.00 – Rozpoczęcie, przywitanie grupzeslanie2017

19.30 – Uwielbienie

19.50 – Adoracja

20.30 – Prośba o Ducha Świętego

21.00 – Modlitwa o odnowienie w Duchu Świętym – modlitwa nad grupami modlitewnymi

21.50 – Agapa

22.30 – Msza Św.

24.00 – Zakończenie