Wspólnota Nazaret przy parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze

Modlitwa o Wylanie Ducha Świętego – 17.11.2016


pentecost01
Już w najbliższy czwartek, tj. 17 listopada 2016 r. uczestnicy trwających seminariów będą prosić o odrodzenie w Duchu Świętym, o Jego moc i dary. Celem modlitwy o chrzest w Duchu Świętym nie jest samo przyjęcie mocy Ducha Świętego, ani związane z tym ewentualne przeżycia, ale dalsze życie tą mocą w jedności z Jezusem oraz wierne wypełnianie swojego powołania (podjęcie apostolstwa lub skuteczniejsze jego realizowanie) we wspólnocie Kościoła.

 

 


 

Miejsce: kościół św. JózefaModlitwa do Ducha Swietego

Program naszej uroczystości:

17.00 – Różaniec

17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.30 – Eucharystia

Po Mszy Św. wprowadzenie do przebiegu modlitwy i rozpoczęcie modlitwy o chrzest w Duchu Świętym (proszę pamiętać o zabranie ze sobą kartki, na której mamy wydrukowaną modlitwę zawierzenia i prośby o wylanie Ducha Św. otrzymaną od animatora). Podczas modlitwy będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

Po zakończeniu modlitwy nad wszystkimi uczestnikami Agapa, czyli wspólne świętowanie. Agapa będzie w salce na dole w hospicjum (wejście z boku budynku od strony zadaszonego wybiegu dla koni). Na agapę prosimy o przyniesienie różnych smakołyków, które umilą nam ten czas, tj. ciasta, sałatki, owoce, napoje, inne potrawy czy nasze specjalności, którymi chcemy się podzielić z naszymi braćmi i siostrami we wspólnocie :-) Produkty można przynosić do świetlicy od godz. 17.00 i składać je w kuchni, prosimy nie zostawiać ich na stołach w świetlicy.