Wspólnota Nazaret przy parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze

Ekstremalna Droga Krzyżowa – 18-19 marca, ZIELONA GÓRA-ŚWIEBODZIN

plakEDKW nocy z 18 na 19 marca 2016 roku, na trasie Zielona Góra – Świebodzin br. odbędzie się pierwsza w naszej diecezji Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK). Do udziału zaproszeni są przede wszystkim mężczyźni.

Wyprawa rozpocznie się wydawaniem pakietów uczestnika (od godz. 19.15) przy kościele pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze. Następnie o godz. 20.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy, a po Mszy nastąpi błogosławieństwo pielgrzymów, którzy indywidualnie wyruszą na szlak EDK. Każdy z uczestników otrzyma mapę trasy oraz rozważania Drogi Krzyżowej. Ostatnia stacja przewidziana jest przy figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie.

EDK to ponad 44 kilometrowy nocny marsz. Uczestnicy idą w samotności i milczeniu. To wyzwanie dla męskiej duchowości, ćwiczenie fizyczne i duchowe, przez które każdy może zostać odmieniony rozważając Pasję Jezusa Chrystusa.


Koszty organizacyjne wynoszą 15 zł (płatne przed Mszą św. przy odbieraniu pakietu uczestnika).

Powrót ze Świebodzina we własnym zakresie.

Każdy z uczestników, który zapisze się na trasę do 10.03. otrzyma rozważania EDK, opaskę odblaskową, opaskę silikonową. Trasa wraz z aplikacją i szczegółowym opisem do pobrania na stronie: edk.org.pl

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: http://edk.w.zgora.pl/